Saratoga Harness Track

Search

Member
Joined
Jul 26, 2007
Messages
3,105
Tokens
Friday Aug 14, 2009

Dream Kitty won her qualifing race in 2:00.3..

She's BACK - healthy and ready to roll.
 

Member
Joined
Jul 26, 2007
Messages
3,105
Tokens
August 27, 2009 (?)

Dream Kitty was in Race #1 The #3 horse and won driving away in 2:00.3


Look for her at Vernon Downs or Yonkers next week.

She is getting ready for stakes races upcoming.
 

New member
Joined
Jun 19, 2005
Messages
1,175
Tokens
Shes entered in the rock bottom condition at Vernon Downs this upcoming Thursday 9/3, Race 11.
 

Member
Joined
Jul 26, 2007
Messages
3,105
Tokens
August 27, 2009 (?)

Dream Kitty was in Race #1 The #3 horse and won driving away in 2:00.3


Look for her at Vernon Downs or Yonkers next week.

She is getting ready for stakes races upcoming.



<TABLE id=tabData style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; WIDTH: 865px; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" cellSpacing=0 cellPadding=0 summary="" border=0><TBODY><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR class=datagrid vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=chartheaderinfo><TD class=chartheaderinfo style="HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left colSpan=3>
green_box.jpg
RACE 1 - Saratoga Harness - NY - August 26, 2009</TD></TR><TR class=chartheaderinfo><TD class=chartheaderinfo style="WIDTH: 90px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left> Conditions:</TD><TD class=chartheaderinfo style="WIDTH: 755px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left>Fillies & Mares, 5 Year Olds & Younger NW 1 Pari-mutuel Race Lifetime</TD><TD class=chartheaderinfo style="WIDTH: 20px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=right> </TD></TR><TR class=chartheaderinfo><TD class=chartheaderinfo style="HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left colSpan=3> Gait: Pace Purse: $4,600 Class: FMNW1PMLT Distance: 1 mile Track Cond: FT Temp-Allow: 68-0 Off Time: 7:23 PM</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR class=datagrid vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=middle>HN</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 140px" vAlign=center align=left> Horse</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 30px" vAlign=center align=left> PP</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 60px" vAlign=center align=left> 1/4</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 60px" vAlign=center align=left> 1/2</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 60px" vAlign=center align=left> 3/4</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 60px" vAlign=center align=left> Str</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 70px" vAlign=center align=left> Finish</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 45px" vAlign=center align=middle>Actual</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 30px" vAlign=center align=middle>LQ</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 40px" vAlign=center align=middle>Odds</TD><TD class=chartheaderwithbottom style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Driver</TD><TD class=chartheaderendwithbottom style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Trainer</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>3</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Dream Kitty</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 2</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 2°/2</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 1/1Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 2/Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 1/1</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 1/1H</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:00.4 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>30.1 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>1.85 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Brian Cross</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> John Mongeon</TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>2</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Choppy Waters</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 1</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 3/2Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 3/2T</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 5/3Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 2/1</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 2/1H</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:01.0 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>29.4 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>7.30 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Wally Hennessey</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Dan Hennessey</TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>5</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Nuttin But Trouble</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 4</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 6/8</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 6/6</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 3°/1Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 3/1T</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 3/2H</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:01.1 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>30.2 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>5.20 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Jim Devaux</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> David Cornachione</TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>4</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Harmony Shuttle</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 3</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 1/2</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 2/1Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 4/1T</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 4/3Q</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 4/4</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:01.3 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>30.3 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>7.50 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Henry Westbrook III</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Henry Westbrook III</TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>8</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Donna J</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 7</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 5/6Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 5°/4H</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 1°/Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 5/13Q</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 5/21</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:05.0 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>34.2 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>*1.35 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Denis St Pierre</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Colin Johnson</TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>6</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Determined Norma</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 5</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 4/4Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 4/4Q</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 6/6</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 6/17Q</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 6/25</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:05.4 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>34.0 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>32.50 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> James Allen</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> David Allen</TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>7</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Dandy Jo</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> 6</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 7/10</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 7/8H</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 7/9H</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> 7/25Q</TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> 7/38</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right>2:08.2 </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle>36.0 </TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right>42.75 </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Brian Mattison</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Adrian De Vaux Jr</TD></TR><TR class=datagriditem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD colSpan=12></TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 14px" vAlign=top align=middle>1</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=top align=left> Bacon Hill Buna</TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=left> SCR</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> LM</TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> </TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> </TD><TD style="WIDTH: 60px" vAlign=top align=left> </TD><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left> SCR</TD><TD style="WIDTH: 45px" vAlign=top align=right> </TD><TD style="WIDTH: 30px" vAlign=top align=middle></TD><TD style="WIDTH: 40px" vAlign=top align=right> </TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left></TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=top align=left> Scott Mongeon</TD></TR><TR class=datagridaltitem><TD class=chartheaderleft style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 3px"></TD><TD style="HEIGHT: 3px" colSpan=12></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="HEIGHT: 10px"></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR class=datagrid vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=chartfooter><TD class=chartfootertime style="WIDTH: 60px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left>Time: </TD><TD class=chartfootertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=right>29.2</TD><TD class=chartfootertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=right>59.4 </TD><TD class=chartfooterquartertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left>(30.2)</TD><TD class=chartfootertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=right>1:30.3 </TD><TD class=chartfooterquartertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left>(30.4)</TD><TD class=chartfootertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=right>2:00.4 </TD><TD class=chartfooterquartertime style="WIDTH: 50px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left>(30.1)</TD><TD class=chartfooter style="HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="HEIGHT: 10px"></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR><TD class=chartwpsheader style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=middle>HN</TD><TD class=chartwpsheader style="WIDTH: 140px" vAlign=center align=left> Horse</TD><TD class=chartwpsheader style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Driver</TD><TD class=chartwpsheader style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>Win </TD><TD class=chartwpsheader style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>Place </TD><TD class=chartwpsheaderend style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>Show </TD><TD class=chartwpsitem> </TD></TR><TR class=chartwpsitem><TD style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=middle>3</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=center align=left> Dream Kitty</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Brian Cross</TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>5.70 </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>2.70 </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>2.50 </TD><TD class=chartwpsitem> </TD></TR><TR class=chartwpsaltitem><TD style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=middle>2</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=center align=left> Choppy Waters</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Wally Hennessey</TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right> </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>6.10 </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>4.10 </TD><TD class=chartwpsitem> </TD></TR><TR class=chartwpsitem><TD style="WIDTH: 30px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=middle>5</TD><TD style="WIDTH: 140px" vAlign=center align=left> Nuttin But Trouble</TD><TD style="WIDTH: 120px" vAlign=center align=left> Jim Devaux</TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right> </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right> </TD><TD style="WIDTH: 50px" vAlign=center align=right>3.90 </TD><TD class=chartwpsitem> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="HEIGHT: 10px"></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR><TD class=chartexoticheader style="WIDTH: 100px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left> Wager Type</TD><TD class=chartexoticheaderend style="WIDTH: 340px" vAlign=center align=left> Numbers/Payouts</TD><TD class=chartexoticitem> </TD></TR><TR class=chartexoticitem><TD style="WIDTH: 100px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left> Exacta</TD><TD style="WIDTH: 340px" vAlign=center align=left> (3-2 $21.40)</TD><TD class=chartexoticitem> </TD></TR><TR class=chartexoticaltitem><TD style="WIDTH: 100px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left> Trifecta</TD><TD style="WIDTH: 340px" vAlign=center align=left> (3-2-5 $105.50)</TD><TD class=chartexoticitem> </TD></TR><TR class=chartexoticitem><TD style="WIDTH: 100px; HEIGHT: 20px" vAlign=center align=left> Superfecta</TD><TD style="WIDTH: 340px" vAlign=center align=left> Refunded</TD><TD class=chartexoticitem> </TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="HEIGHT: 10px"></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=chartwinner><TD style="WIDTH: 70px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left>1st</TD><TD style="WIDTH: 795px" vAlign=top align=left>Dream Kitty (3, M Dream Away - Catatonic - No Nukes)
Registered Owner(s)/Lessee(s): Joseph Ambrose - NY, Joseph Ambrose - NY, Michael Rossi - NY
Breeder(s): Winbak Farm - MD</TD></TR><TR class=chartwinner><TD style="WIDTH: 70px" vAlign=top align=left>**</TD><TD style="WIDTH: 795px" vAlign=top align=left>View Top 3 Finishers (+)</TD></TR><TR class=chartwinner><TD style="WIDTH: 865px" vAlign=top align=left colSpan=2><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=chartwinner><TD style="WIDTH: 70px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left>2nd</TD><TD style="WIDTH: 795px" vAlign=top align=left>Choppy Waters (5, M Three Wizzards - Romancing The Sea - Beach Towel)
Registered Owner(s): George Smith - NY
Breeder(s): Winbak Farm - MD</TD></TR><TR class=chartwinner><TD style="WIDTH: 70px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left>3rd</TD><TD style="WIDTH: 795px" vAlign=top align=left>Nuttin But Trouble (3, M Allamerican Ingot - Ballroom Bliss - Presidential Ball)
Registered Owner(s): David Cornachione - NY
Breeder(s): John Kuhns - OH</TD></TR></TBODY></TABLE>
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD style="HEIGHT: 10px"></TD></TR><TR><TD align=left><TABLE style="BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center summary="" border=0><TBODY><TR vAlign=top align=left><TD vAlign=center align=left><TABLE style="WIDTH: 865px; BORDER-TOP-STYLE: none; BORDER-RIGHT-STYLE: none; BORDER-LEFT-STYLE: none; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-BOTTOM-STYLE: none" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left summary="" border=0><TBODY><TR class=chartclaims><TD style="WIDTH: 70px; HEIGHT: 20px" vAlign=top align=left>Scratched:</TD><TD vAlign=top align=left>Bacon Hill Buna (VET LM)</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

New member
Joined
Dec 8, 2009
Messages
1
Tokens
Dream Kitty?

Gremlin Lad, what caught your attention about Dream Kitty? I know the owners of the horse so I was just curious.
 

Member
Joined
Jul 26, 2007
Messages
3,105
Tokens
I know the owners also. I Work in the city were one of the owners live. Visits my work 20 few times a month.
 

Forum statistics

Threads
1,109,539
Messages
13,460,546
Members
99,478
Latest member
eric24
The RX is the sports betting industry's leading information portal for bonuses, picks, and sportsbook reviews. Find the best deals offered by a sportsbook in your state and browse our free picks section.FacebookTwitterInstagramContact Usforum@therx.com